PL | EN

Pressroom

W dniach 13-15 września br. w Krakowie odbędzie się XXII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Spotkanie, które co roku gromadzi ok. 5000 uczestników i jest najważniejszym spotkaniem w życiu Towarzystwa, skierowane jest nie tylko do kardiologów, ale także do kardiochirurgów, lekarzy medycyny rodzinnej, internistów, pielęgniarek i techników medycznych oraz studentów medycyny.

Jak co roku nie zabraknie najważniejszych doniesień z Kongresu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który w tym roku odbędzie się w sierpniu w Monachium, sesji specjalnych z udziałem wybitnych ekspertów, sesji interdyscyplinarnych zorganizowanych z innymi towarzystwami medycznymi oraz wielu innych poruszających problemy chorób sercowo-naczyniowych. W sumie przewidziano ponad 100 sesji wykładowych odbywających się w 12 salach wykładowych oraz dwóch otwartych przestrzeniach – agorach.

Niewątpliwą nowością tegorocznego Kongresu będzie strefa nowych technologii – Digital Cardio Area. To wyjątkowa platforma dedykowana przede wszystkim projektom w fazie startup, innowacjom, nad którymi prace prowadzone są w instytutach medycznych i na uczelniach oraz gotowym produktom dopiero co wprowadzonym przez firmy na rynek.

W specjalnie zaaranżowanej zostaną pokazane najbardziej nowatorskie pomysły, technologiczne odkrycia i rozwiązania związane z prewencją i leczeniem chorób układu krążenia.

W tym roku kongres po raz pierwszy odbędzie się w Krakowie, w nowoczesnej przestrzeni Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że atmosfera miasta o niezwykłej historii i bogatej tradycji, jakim jest Kraków, będzie sprzyjać obradom, a uczestnicy w przerwach między obradami znajdą czas na spacer i kontemplację tego niezwykłego miasta.

 

Pobierz

Patroni Medialni

Forum Media - Choroby cywilizacyjne. Kardiologi i DiabetologiaEdukacja MedycznaFakty MedyczneKardiologia PolskaMedical Tribune - Kardilogia po dyplomieKonsylium24MedexpressMedinwestycjeMedycyna PraktycznaOgólnopolski Przegląd MedycznyOSOZPolityka ZdrowotnaPulsMedycynyRynek ZdrowiaRynek Zdrowia - miesięcznikSłużba ZdrowiaŚwiat LekarzaŚwiat Medycyny i FarmacjiTerapia